Для підключення до електромережі різних пристроїв використовують гнучку проводку. Кабель ШВВП при будівельних та ремонтних роботах має певне призначення через різноманітність сучасних технологій та дизайну. Для встановлення освітлення та підключення електроприладів різної потужності можуть знадобитися додаткові конструкції.
Це універсальний виріб, який має попит при приєднанні різної техніки. Літера В в абревіатурі означає, що оболонка жил виконана з полівінілхлориду, цей же матеріал використаний для зовнішньої частини. П говорить про те, що провід є плоским, отже, він має дві оболонки.
Необхідно враховувати деякі нюанси при підключенні дво- та трижильних плоских кабелів:
- Потрібний додатковий захист від механічних впливів, наприклад, заломів і перетискань.
- Не підходять для встановлення у середовищах агресивним мікрокліматом.
- Підвищена гнучкість та пластичність робить ШВВП сприйнятливими до механічних впливів. Як наслідок – неробочий стан кабелю і навіть підвищення пожежонебезпеки.
- Варто відзначити, що багато приладів відрізняються складністю монтажу і роблять підведення проводки непростим завданням.
Електричний провід ШВВП ідеально підходить на роль провідника при встановленні складних освітлювальних конструкцій, оскільки має 5 клас гнучкості.
Важливо! Попри круглий переріз дроту, що використовується при виробництві, цей кабель є плоским, оскільки складається з паралельно розташованих струмопровідних жил.
Особливості та сфери застосування виробу
Шнур-провідник має досить обмежену сферу використання. Вся річ у тому, що при своїй чудовій гнучкості кабель силовий ШВВП має досить тонкий шар ізоляції. Ця особливість дозволяє провіднику уникати перегріву та мінімізує його товщину. Виходячи з цього, конструкцію рекомендується використовувати у закритих системах.
Основні сфери, для яких купують електричний кабель ШВВП:
- підключення кухонних електроприладів та пральних машин;
- електроживлення звукової апаратури;
- підключення електроінструменту середньої потужності;
- використання у вигляді подовжувача напруги;
- підключення освітлювальних приладів.
Через характеристики ШВВП провід не варто застосовувати як основну проводку в приміщенні. Він дозволить підібратися до важкодоступних місць, наприклад під гіпсокартонні панелі, проте не годиться для енергопостачання приладів високої потужності.
Цікаво! Через відносно невисокий показник допустимого струму навантаження провід частіше використовують у побуті для підключення домашньої електроніки. Він підійде для мікрохвильової печі, холодильника, акустики, комп'ютера та інших пристроїв.
Також провід хороший для виготовлення різних подовжувачів, у тому числі барабанного типу.
Властивості електричного кабелю ШВВП
Даний тип конструкції є плоским дротом, що складається з двох або трьох жил, розташованих в одній площині. Кожна з жил складається з безлічі скручених між собою на кшталт джгута мідних дротів і має індивідуальну оболонку з полівінілхлориду.
Таке виконання забезпечує відсутність контакту між жилами в межах дроту, що зовні покритий додатковим шаром ПВХ. Це дозволяє не тільки убезпечити роботу провідника, а й захистити його від впливу вологи та корозії.
Перш ніж купити шнур такого типу, необхідно враховувати його характеристики:
- допустиме тривале використання при досягненні +70 ° C;
- температура навколишнього середовища для прокладання провідника без підігріву стандартна та становить -15 °C;
- використання при звичайній частоті 50 Гц;
- номінальна напруга до 380 В при робочій напрузі в 400 В, піковий показник становить 2000 В.
Перетин жили обраного провідника залежить від потужності приладів, які приєднуються до мережі. Стандартні показники становлять від 05 до 4 мм.
Які є різновиди кабелю?
Ціна за метр виробу залежить від типу, якого він належить. Основними видами провідника ШВВП є дво- та трижильний. Товщина перерізу жили у двожильному кабелі може становити 0,5 — 6 мм, а в трижильному проводі — від 1 до 6 мм.
У разі провідника з двома жилами шнур складається лише з двох компонентів — нуля та фази, відзначених блакитною та коричневою обмоткою відповідно. У трижильному кабелі додається заземлення, позначене для зручності жовто-зеленою обмоткою.
Існують також різновиди провідника ШВВП залежно від кліматичних широт. Вони позначаються приставками у вигляді букв та абревіатур:
- «У» — стандартний тип, експлуатація в межах від -40 ° C до +40 ° C;
- «УХЛ» — помірно-холодний клімат;
- «Т» — висока вологість і температура експлуатації (стандартна вологість повітря до 95% і температура — до 35 ° C);
- «Л» — з виробничим лудінням жил;
- «нг-LS» — захист від горіння та утворення диму;
- «Н» — заборона на армування.
Всі зазначені характеристики вказуються на самому дроті кожні 50 см і дають необхідну інформацію про провідника. Майстру не потрібно користуватися спеціальними таблицями під час роботи з таким шнуром, а це значно прискорює та спрощує будівельний процес. Також позитивним моментом, який забезпечує високий попит на кабель ШВВП, є відносно низька ціна.
Вибір продавця якісної електрофурнітури — запорука надійного та безпечного будівництва
Купити кабель ШВВП за доступними цінами можна у магазині global-electro.com.ua. В онлайн каталозі представлений широкий асортимент кабелю ШВВП, ціна вказана за метр. Відвантаження кабельної продукції провадиться кратно 50 метрам.
Інтернет-магазин реалізує двожильні дроти українського виробництва з перерізом 0,5, 0,75, 1, 1,5, 2,5, 4 та 6 мм. Трижильні кабелі в наявності із перерізом від 1 до 6 мм. Провід ШВВП можна купити з доставкою по місту Дніпро та Україні. Також у наявності всі необхідні складники для монтажу та ремонту електропроводки.