Електрокабелі та проводи — невіддільні компоненти електричної інфраструктури, які відіграють ключову роль у забезпеченні передачі електроенергії та даних на потрібні відстані. Саме вони використовуються для прокладання мереж. Розглянемо особливості електричних кабелів та проводів, розберемо, які різновиди представлені у продажу, а також дамо рекомендації щодо вибору даних товарів.
Особливості електричного кабелю та проводів
Електрокабелі є виробами, який призначений для передачі електричної енергії від джерела до електроприладу. Вони складаються з одного або декількох струмопровідних жил, покритих ізоляцією, стиснутих у загальну захисну оболонку. Завдяки цьому ви можете купити кабель, який можна прокладати у трубопроводах, під землею, у підвалах (де є ризики пошкодження гризунами), у воді та ін.
При цьому провід має одну струмопровідну жилу, покриту ізоляцією. Він не має додаткової захисної оболонки. Як правило, проводами здійснюється локальне підключення певного обладнання, тоді як кабелі використовуються для прокладання мереж.
Різновиди кабелів
Сучасні виробники пропонують клієнтам придбати кабель електричний наступних видів:
- Силовий. Як правило, подібні вироби використовуються на промислових та комерційних об'єктах. Вони використовуються для роботи із трифазним струмом. Також їх встановлюють у приватних будинках, якщо до них підводиться 380 вольтів.
- Монтажні. Даний виріб застосовується для створення електропроводки у звичайних житлових приміщеннях, офісах та ін. Він підходить для передачі напруги 220 вольтів. Як правило, має два провідники (нуль та фаза), але існують і потрійні, четверні й навіть п'ятірні моделі. Як правило, один провідник у них використовується для підключення до заземлення.
- Сигнальний. Застосовується для передачі різних типів сигналів у телефонних чи локальних мережах, для підключення антен тощо.
Також всі кабелі, які несуть струм можна розділити на одножильні та багатопровідні. Перший варіант має пружніше виконання — як правило, його використовують при стаціонарній прокладці. Багатопровідні кабелі застосовують у шнурах живлення, в подовжувачах та ін. Товщина перерізу дротів у таких виробах становить 0,5-0,7 мм2. Вони скручуються один з одним, що надає міцності дроту. Зазначимо, що товщина перерізу частини, що несе струм, є одним із ключових параметрів, за яким вибирають кабель. Від нього залежить сила струму, яку витримує виріб. Тому обов'язково враховуйте його при виборі та купівлі.
Також варто відзначити, що жили можуть бути виконані як з алюмінію, так і з міді. Кожен метал має свої плюси та мінуси, тому їх обов'язково потрібно враховувати. Так, алюмінієві дроти відрізняються низькою вартістю та малою масою. При цьому термін їхньої служби відносно невисокий – алюміній розкладається за 40-50 років. Також цей метал має невисокий рівень електропровідності, через що виникають втрати.
Бажаєте купити провід, який позбавлений перелічених вище недоліків? Тоді вибирайте мідь. Так, вартість у неї вища, але при цьому термін служби подібних кабелів практично необмежений. Також вони добре гнуться і тримають навантаження, а їхня електропровідність значно вища, ніж в алюмінію. Сьогодні в більшості випадків використовуються саме мідні дроти. Вони значно практичніші та зручніші в експлуатації.
Кабелі можна обирати не лише за кількістю жил, а й за формою та маркуванням. Варто виділити:
- Плоский ПБПП. Має ізоляційний шар полівінілхлориду, може використовуватися для передачі струму напругою до 250 вольтів в температурному режимі від -15 до +50. Такі дроти найчастіше використовуються для створення систем освітлення, а також для підключення розеток.
- Плоский ПБПП. За своїми характеристиками повністю схожий на кабель з попереднього пункту. Єдина відмінність у тому, що він підвищена гнучкість.
- Плоский АПУНП. У ньому використовують жили з алюмінію.
- ППВ з перемичками із полівінілхлориду. Дані дроти можуть використовуватися в складних умовах — вони стійкі до лугу, вологи та кислоти. Мають здатність до самозагасання. Можуть використовуватися передачі напруги до 450 вольтів у температурному режимі від -40 до +70 градусів.
- АППВ. Повністю схожий на характеристики з попередньою моделлю, але замість мідної жили в ньому використовується алюміній.
- Одножильний АПВ. Має алюмінієву монолітну жилу. Стійкий до навантажень. Ізоляція виконана з полівінілхлориду. Може працювати у температурах від -50 до +70.
- Одножильний ПВУ. Має схожі з АПВ властивості, але як жила вживається мідь.
- ПУГВ. Схожий на ПВУ, але має багатодротяну мідну жилу, завдяки чому гнучкість виробу значно підвищується.
Якщо говорити про різновиди кабелів, то варто згадати й інші поширені маркування. Серед них можна виділити:
- ВВГ. Вважається найпоширенішим і найчастіше використовуваним. Має внутрішню та зовнішню ізоляцію з полівінілхлориду, що дозволяє використовувати його навіть у вологих приміщеннях. Витримує напругу до 1000 вольтів. ВВГ має чимало модифікацій. Він може мати алюмінієві жили, мати плоску або круглу форму і т.д.
- NYM. Цей провід є аналогом ВВГ та використовується для створення систем електропостачання та освітлення. Єдина відмінність полягає в тому, що він виготовляється в Німеччині, де діють вищі стандарти. Багато хто купує для дому та квартир саме NYM, оскільки його використовувати безпечніше, ніж стандартний ВВГ.
- ВББШв. Може мати від однієї до п'яти багатодротяних або монолітних жил, виготовлених з міді. Ізоляція в ньому виконана з полівінілхлориду, завдяки чому забезпечується надійний захист від зовнішніх факторів та пробоїв.
- ШВВП. Це гнучкий провід, який відмінно підходить для виготовлення систем освітлення. Його використовують як в офісах, так і в житлових будинках чи квартирах.
- ПВС. Цей провід відрізняється високою гнучкістю, але при цьому добре тримає форму внаслідок ПВХ оболонки. Його часто використовують для підключення побутової техніки та свідомості подовжувачів.
Якщо ви вагаєтесь з вибором, звертайтеся до наших менеджерів. Вони дадуть відповідь на всі наявні питання і допоможуть підібрати кабель, який ідеально підійде для ваших цілей і завдань.
Асортимент кабелів та проводів у магазині global-electro.com.ua
У нашому інтернет-магазині ви можете купити провід електричний будь-яких типів та довжини. У каталозі представлені силові кабелі, що використовуються для прокладання інженерних мереж та підключення різного обладнання. При виборі силового дроту слід враховувати:
- Багатожильність чи одножильність. Багатожильні моделі відрізняються гнучкістю, завдяки чому полегшуються процеси монтажу, в той час, як одножильні мають високу електропровідність і пружність.
- Матеріал провідників. Мідь є кращим матеріалом для провідників у силових кабелях через свою відмінну електропровідність і стійкість до окислення
- Ізоляцію та оболонку. Саме вони відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки та надійності. Ізоляція захищає від короткого замикання, а оболонка від зовнішніх впливів.
При виборі силового кабелю також потрібно враховувати й додаткові характеристики, такі як стійкість до впливу вологи, ультрафіолетового випромінювання або високої температури.
Також у продажу в Global-Electro представлений й нагрівальний кабель. З його допомогою можна підтримувати задану температуру у потрібних місцях. Як правило, його використовують при облаштуванні «теплої підлоги».
Також його застосовують для запобігання замерзанню трубопроводів, розтоплюванню снігу на доріжках та під'їзних коліях, а також для створення комфортних умов усередині приміщень. Нагрівальні кабелі можуть бути саморегульованими, підлаштовуючи потужність залежно від температури навколишнього середовища, що забезпечує ефективне використання енергії та комфортний мікроклімат у приміщенні.
На що звертати увагу при виборі електрокабелів
Бажаєте купити кабель у Дніпрі? Тоді враховуйте такі нюанси:
- Рівень навантаження (потужність усієї техніки, яка буде підключена до гілки).
- Умови експлуатації. Визначте, де саме проходитиме провід, щоб вибрати варіанти з відповідним захистом.
- Перетин провідників. Саме від цього залежить рівень навантаження, але краще уточнити усі деталі у менеджера.
Вибір силового кабелю це важливий етап при забезпеченні електропостачання. Купуючи товари в магазині Global-Electro, ви можете бути впевнені у якості та відповідності продукції всім стандартам безпеки.