• Рус
  • Укр
  • Як вибрати повербанк

    Article

    Портативний зарядний пристрій корисний, можна сказати, необхідний нині девайс. Величезний асортимент, представлений у магазинах, може збити з пантелику, адже вони відрізняються не тільки розмірами, характеристиками, а й ціною. Про те, який вибрати повербанк, ми розповімо далі. 

    Що таке повербанк і для чого він потрібен

    Power Bank – компактний пристрій, що використовується для зарядки портативних девайсів у будь-якому місці. При цьому не потрібно підключатись до мережі електроживлення. Ресурс для зарядки смартфонів, навушників, розумних годинників і навіть ноутбуків цілком достатній.

    Звичайно, тільки у разі правильного підбору під ваші потреби та умови експлуатації. Застосування повербанка більш ніж актуальне, адже смартфони та багато інших пристроїв, що вимагають підзарядки стали звичними в наших буднях. Щоб залишатися на зв'язку і завжди мати доступ до можливостей сучасного цифрового світу, повербанк — необхідний девайс.

    Важлива особливість пристрою полягає в тому, що можна без проблем вирушити куди завгодно, де немає можливості зарядити телефон. Ви зможете завжди бути на зв'язку, поповнивши заряд смартфона, ноутбука. 

    По суті, Power Bank є своєрідним сховищем електричної енергії, а за потреби може її передавати підключеному гаджету. Для цього в ньому передбачено кілька роз'ємів. Причому через повербанк можна заряджати одночасно кілька гаджетів. Компоненти пристрою:

    • батарея, яка накопичує енергію і потім її віддає іншим приладам;
    • контролер заряду та роз'єми – вони забезпечують безпечну зарядку підключених пристроїв;
    • конвертер постійного струму — відповідає за перетворення енергії, що зберігається в батареї у струм, сумісний з підключеними пристроями;
    • індикатор рівня заряду – за його допомогою вдається відстежувати кількість енергії, яка є в повербанку.

    Отже, розглянутий пристрій – дуже зручне та компактне рішення для підтримки працездатності ваших гаджетів, незалежно від умов. 

    Види повербанків за потужності зарядки

    Потужність заряду повербанка — це одна з його найважливіших характеристик. Вибір показника залежить від кількох факторів. Як правило, чим вища місткість пристрою, тим і потужність його більше. Вимірюється цей параметр у міліампер-годинах. Чим вищий показник, тим потужніший повербанк. Детально у таблиці:

    Потужність Пристрої та особливості використання
    3000–6000 мА⋅годРозрахований на зарядку смартфонів та деяких інших портативних пристроїв: навушників, розумних-годинників, USB-ламп тощо.
    7000–15000 мА⋅годЇх продуктивності буде достатньо для зарядки смартфон кілька разів,  вони вже «потягнуть» і ноутбук, й інші потужніші прилади.
    Більш як 15000 мА⋅годЦей досить компактний девайс впорається з зарядкою всіх гаджетів, які щодня використовуються людиною, причому кілька разів.

    Особливості вибору повербанка для смартфона

    В основному користувачі застосовують повербанк саме для зарядки смартфона. Це той гаджет, який експлуатується частіше за все, і він повинен бути готовим до застосування, незалежно від обставин. Далі ми розповімо, як вибрати повербанк для телефона. Ключові параметри:

    • місткість акумулятора. Її необхідно розрахувати виходячи з того, скільки раз хочете зарядити гаджет. Враховуйте, що телефони мають різні батареї, тому є різниця у використанні повербанка;
    • роз'єми. важливо, щоб ви могли під'єднати свій смартфон, тому перевірте тип виходів, особливо якщо шукаєте портативний зарядний пристрій для айфона;
    • живлення. Потужність не повинна бути нижчою, ніж зазначена на корпусі. Зверніть увагу, що за низького показника заряд буде ще менше, а ось моделі з більшою потужністю не зашкодять смартфону, адже вони оснащені захистом від перенапруги.

    При покупці слід чітко розуміти, як плануєте експлуатувати. На щодень підійде 3000-5000 мА/год. Такі моделі можуть мати оригінальний дизайн, вони не дуже важкі, тому можна носити із собою. Якщо плануєте тривалу подорож, щоб не залежати від розетки, беріть пристрій як мінімум на 10 000 мА⋅год. Вони важчі, але й кількість зарядок буде більшою. Коли плануєте застосовувати пристрій, наприклад, у походах, то може знадобиться модель до 50 000 мА⋅год із захистом від вологи та в зміцненому корпусі.

    Враховуйте силу струму, адже повербанк може мати кілька роз'ємів з різними характеристиками. Так, якщо це 2 А і до нього підключати пристрій на 1 А,  то заряд акумулятора поповниться швидко. Якщо ж навпаки, цей процес буде дуже повільним.

    Ще один важливий параметр – вага ПЗП, на нього впливає матеріал корпусу та місткість. Чим вища остання характеристика, тим важчим буде Power Bank.

    Слід звернути увагу ще й на опцію швидкої зарядки. Вона доступна не у всіх пристроях, проте дуже корисна, оскільки дозволяє дбайливо та швидко зарядити акумулятор. 

    Рекомендації щодо вибору повербанка для ноутбука та планшета

    Може здатися, що достатньо буде просто взяти пристрій з більшою місткістю і потужністю, проте дещо складніше. Основні параметри:

    • порти. Вхідний служить для зарядки самого повербанка. Цей параметр не впливає на сумісність з ноутбуком, однак це потрібно знати, щоб розуміти, як поповнювати заряд батареї. Найкраще брати той, для якого у вас уже є ЗП. Вихідний порт дає можливість підключати ноутбук та поповнювати його заряд. Маркується як OUT чи OUTPUT. Найчастіше можна знайти USB-Type-A, USB-Type-C. Для сучасних ноутбуків застосовується останній варіант, він здатний дати потрібну потужність;
    • кабель. Розберіться, який використовується для зарядки ноутбука. Це може бути USB Type-C, так і DC. Маючи сучасний ноутбук з відповідними зарядними інтерфейсами, не буде складнощів з підбором повербанка. Що стосується більш ранніх варіацій з роз'ємом DC, то для них вже доведеться шукати спеціальні кабелі. Основна проблема в тому, що вони можуть мати різні параметри;
    • вихідна потужність. Від неї залежить швидкість, з якою буде заряджатися ноутбук. Ці параметри повинні збігатися або бути у ПЗП вище, ніж у ноутбук. В іншому випадку останній просто не буде заряджатися.

    Враховуйте, звичайно ж, місткість повербанка. Оптимальний показник – 20000 мА⋅год, не менше. Цього вистачить, щоб зарядити ваш ноутбук кілька разів. Існують також додаткові параметри, на які потрібно звертати увагу. Так, корисною буде опція захисту від стрибків напруги, перезарядження, коротке замикання. Добре, якщо присутні світлові індикатор та показники заряду.

    Повербанк — необхідний девайс, який потрібно мати у своєму розпорядженні. Він корисний не тільки при щоденній експлуатації гаджетів, а й у поїздках, а також у випадках, коли немає електрики.

     

    Дивіться також More articles
    Як вирівняти синусоїду генератора
    Як вирівняти синусоїду генератора
    Читати
    Схеми підключення ПЗВ
    Схеми підключення ПЗВ
    Читати
    Чому іскрить розетка
    Чому іскрить розетка
    Читати
    З'єднання проводів: алюміній і мідь
    З'єднання проводів: алюміній і мідь
    Читати