Сучасні джерела енергії випускають за інноваційними технологіями, щоб збільшити кількість циклів заряджання/порізи. Тому нікель-металгідридний акумулятор стає все популярнішим на ринку елементів живлення.
Цей прилад є різновидом лужної батареї, він також відомий під абревіатурою Ni-MH. Його енергомісткість вища порівняно з нікель-водневими джерелами харчування. Зараз такі пристрої використовуються у різних видах техніки, у тому числі тих, що працюючих автономно.
Особливості нікель-металогідридних акумуляторів
У такій АКБ катодом є оксид нікелю, а функції анода виконує металгідридний водневий електрод (наприклад, нікель-літій або гідрид нікель-лантан). Головна відмінність таких акумуляторів від інших – підвищена енергомісткість, вона на 40% більша, ніж у лужних.
Цікаво! Показник саморозряду низький – лише 10% на місяць, що вдвічі менше порівняно з аналогами. Тому нікель-металогідридні АКБ все частіше використовують у техніці, яка може працювати довго без підзарядки.
Батарейки NiMH ідеально підходять для пристроїв із великим споживанням струму. Наприклад, саме такі елементи живлення купують фотографи, щоб довго працювати з фотоспалахом. На цифрову камеру з цим акумулятором можна зробити близько 600 знімків, тоді як лужних типів вистачить тільки на 100.
Нікель-металогідридні пристрої поєднують у собі безліч переваг:
- використання при виробництві меншої кількості токсичних та шкідливих речовин;
- стабільна робота та збереження всіх характеристик за низьких температур;
- проста утилізація завдяки нетоксичності;
- збереження заряду навіть при довгому зберіганні;
- знижений «ефект пам'яті» (про нього добре знають ті, хто користується Ni-Cd або нікель-кадмієвими пристроями).
Кількість циклів заряду/розряду – близько 2100. Навіть за рік активного використання такі батареї зберігають потужність на 85%. Вони виділяють дуже мало тепла, а в техніці з низьким енергоспоживанням на зразок годинника, мишки або пульта дистанційного керування, працюють без підзарядки більше ніж місяць.
Важливо! При використанні нікель-металогідридних акумуляторів не можна допускати перегріву. Перезаряд теж шкідливий для таких пристроїв, оскільки в результаті термін експлуатації сильно знижується. Тобто, в тому випадку, якщо ви не будете тиждень користуватися ліхтариком з такого батареєю, вона розрядиться.
Типи батарей NiMH
Перед покупкою необхідно ознайомитись з асортиментом. У більшості випадків споживачам пропонується купити нікель-металогідридні акумулятори ААА чи АА. Тобто у стандартному вигляді вони випускаються у формі мізинчикових або пальчикових елементів харчування.
Для безперебійного харчування обладнання на підприємствах та виробництві використовують спеціальні промислові батареї. Вони мають такі самі переваги, як і звичайні побутові. Крім того, пристрої Ni-MH популярніші в порівнянні з нікель-кадмієвими, оскільки в їхньому складі немає токсичних. елементів.
На цей момент покупцям, які бажають придбати такі джерела живлення, доступні два типи місткості. Перший – це NiMH батарея 300-1000 мА⋅год, її використовують у техніці з невеликим споживанням електрики. Така модель стане оптимальним варіантом, якщо потрібно забезпечити тривалу автономну роботу.
Другий тип – 1500–3000 мА⋅год. Такі батареї встановлюють у техніку зі швидкою та підвищеною витратою енергії. Наприклад, вони стануть відмінним вибором для професійного фотоапарата зі спалахом, відеокамери, плеєра, модуля на радіокеруванні.
Як вибрати батарейки NiMH
Оскільки моделі відрізняються за місткістю, першим частково необхідно взяти до уваги характеристики та потужність техніки, якою ви будете користуватися. При цьому враховуйте особливості середовища застосування. Як уже писалося вище, нікель-металогідридні батарейки чутливі до перегріву.
Має значення також типорозмір (АА чи ААА). Це стандартні варіанти, окрім них, існують типи C і D. Останні, діаметром вдвічі більше типорозмірів АА та ААА, вони досить масивні, встановлюються в рації, гучномовці та інші прилади. C за довжиною збігаються з типорозміром АА, тому часто використовуються як заміна.
Як купити нікель-металогідридні батарейки у магазині global-electro.com.ua
У каталозі представлений великий вибір джерел енергії від брендів Videx та Energenie. Вибрати та купити такі елементи живлення в Україні пропонується в блістерах, у кожному по дві батарейки, можна придбати відразу чотири без спеціальної упаковки.
Ціна пристрою залежить від його характеристик та виробника. Купити товари пропонується з доставкою по Україні «Новою Поштою». Забрати покупку можна і самостійно у містах Дніпро чи Запоріжжя.